on-line konference

Xella Dialog 2022 - Inspirace, tipy a rady pro snadné projektování a realizaci staveb

Seminář je zařazen do celoživotního vzdělávání členů ČKA: 1 akreditační bod i ČKAIT: 0,5 akreditační bod


18.10.2022 - 31.12.2023 od 18.10. 10:00 do 31.12. 12:00
Live Stream
zdarma

Jsme výrobcem materiálů Ytong, Silka, Multipor. Naším zájmem je, aby tyto materiály byly použity co nejefektivněji. Uvědomujeme si, že orientovat se ve všech výrobcích z našeho sortimentu není zcela jednoduché. Zejména když jsme v posledních letech zavedli ještě velké formáty materiálů, kde proces výstavby ovlivňuje přímo i navrhování stavby.
Na druhé straně jsme zavedli mnohé služby, které Vám přípravu stavby zjednoduší nebo určité části přípravy podkladů prověří za Vás.
Pojďme se podívat na příběhy čtyř typů staveb.

Program:

Jak uspořit při stavbě rodinného domu
Materiály se rychle vyvíjejí a orientace při výběru nejlepšího řešení není jednoduchá. Jaké produkty zvolit a jak je správně aplikovat v projektu vysvětlí projektový manažer společnosti Xella Ing. Jakub Hergezel. A o své zkušenosti s kvalitní a současně úspornou výstavbou rodinných domů se podělí architekt a hlavní projektant ateliéru Harfen, pan Ing. Filip Harvánek.
Přednášející: Ing. Jakub Hergezel, Manažer pro klíčové projekty Xella CZ
Host: Ing. Filip Harvánek, architekt a hlavní projektant ateliéru Harfen

Předpoklady úspěchu developerských projektů rodinných domů

Jednoduchost, rychlost, efektivita a splnění předpisů jsou základem úspěšných developerských projektů rodinných domů. Prozradíme, kde a jak se dá díky produktům a službám společnosti Xella toho dosáhnout.
Přednášející: Ing. Julius Sič, Technický poradce Xella Slovensko

Jak lépe projektovat a stavět bytové domy

Velkoformátové produkty, digitální podpora BIM a další služby Kompetenčního centra jsou klíčem k možnostem pestrého projektování velkých staveb. Vytvoření 3D modelu hrubé stavby, kontrola kolizí či optimalizace konstrukcí je jen začátkem. Vyčíslením úspor na materiálu, počtu pracovníků či zisku větší podlahové plochy to pokračuje. Výsledkem je optimalizovaný stavební proces, který vede ke zkrácení doby výstavby a tím i vyšší ziskovosti projektu.

Přednášející: Ing. Lucie Šnajdrová, Manažerka velkoformátové výstavby a Ing. Tomáš Dokoupil, BIM koordinátor Xella CZ a Xella Slovensko

Specifická technická řešení pro polyfunkční a nebytové objekty

Díky svým technickým parametrům jsou produkty Ytong, Silka a Multipor vhodné pro vysoké nároky požadované v průmyslových a výrobních objektech, obchodních centrech, administrativních budovách či zdravotnických zařízeních. Hledáte-li odpovědi na otázky ohledně specifických technických řešení, ukážeme Vám příklady, které jsme partnerům navrhli.

Přednášející: Jan Tinka, Manažer pro klíčové projekty Xella CZ


Hlavní partner projektu

Xella
Xella

Organizační garant

AZ Promo
AZ Promo